Co je lepší – workout nebo posilovna?
Takže street workout nebo posilka? Stará dobrá otázka, která vždy rozvíří debatu. Pojďme se podívat na naše srovnání.
Výhody street workoutu/kalisteniky
Jak tušíte, je jich hodně:
- Street workout je zadarmo. Nemusíte platit žádnou permanentku do posilovny
- Není třeba téměř žádného vybavení. Ideální je mít v blízkosti workoutové hřiště, nebo si pro zimní měsíce domů pořídit hrazdu či bradla, a máte vystaráno. Investice do domácí posilovny na kalisteniku je opravdu zlomek toho, co byste zaplatili v posilovně.
- Můžete cvičit kdekoliv a kdykoliv
- Můžete být kreativní a vymýšlet si spoustu nových cviků, a ne pouze cvičit standardní cviky s činkami a na strojích
- Máte totální volnost – cvičit můžete dome, venku, ve vlaku, v parku,…
Výhody posilovny
- Cvičení v posilovně není závislé na počasí. Pokud si ale domů pořídíte základní pomůcky na workout, tak vás počasí také omezit nemůže. Navíc ušetříte.
- Placení za něco, může pro některé být určitou motivací. („už za to platím, tak tam budu chodit a makat…“).
- V posilovně vám většinou poradí obsluha, jak cvičit. Věřte ale, že na workoutovém hřišti vám zkušenější borci velice rádi také poradí.
Posilovna může být pro někoho to pravé, především pak pro kulturisty, kteří jedou na obrovský objem. Street workout je zdarma, a přináší především více svobody.
Pro cvičení kalisteniky si lze pomoci i s aplikacemi. Výborné jsou MADbarz a perfektní je také Movement athtlete, kterou doporučujem, vyberete si svůj level a dle toho se generují cviky.
Tohle má být článek? Tyhle plky? Je to velice neobjektivní a zavádějící. Např: Myslíte že v posilovně nemůže být člověk kreativní? Hlavně nechápu proč posilovnu oddělovat od kalisteniky. Já i když cvičím s vlastní váhou tak jdu do fitka. Jsou tam hrazdy atd. Podle mě je chyba když se to striktně odděluje. Trochu mě štve že teď je kalistenika Cool a “posilovna” je strašně dehonestovaná. Ale proč, když se dá kalistenika cvičit i ve fitku? Vidím v tom logiku že když někdo špatně cvičí( a to s činkama i bez činek ), tak je to špatně. A v posilovně se cvičí, tudíž posilovna je špatná. Podle mě je toto téma hodně omílané, ale je nesmyslné. Pletou se tu jabka s hruškama. V posilovně si klidně můžu zahrát piškvorky když na to přijde. Podle logiky tohoto článku jsou piškvorky taky špatné?
Děkujeme za názor. Ale myslím, že se u toho zbytečně čílíte;) Tento článek rozhodně nedehonestuje posilovnu, a ani to není záměr.
Článek také rozhodně není žádnou hlubokou exaktní studií. Ale vyzdvihuje jednoduchou formou hlavně to, že streetworkout s porovnáním s klasickým cvičením v posilovně je méně finančně náročný a také není omezený na prostor posilovny. Jak je uvedeno v závěru. (Kliky můžete dělat klidně ve vlaku, ale benchpress určitě ne)
Samozřejmě, že “posilovnou” je zde myšlený klasický bodybuilding s činkami a na strojích. Což dle Vaší odpovědi asi takto nebylo pochopeno…. Příště budeme přesnější.
Ja delam street workout na zimu si poridim hrazdu , bradla na dipy a male bradla na stojky , kliky ,..souhlasim s vami. Nebudete mit postavu jako Ronnie Coleman , Arnold Schwarzenegger , ani jako fyzik , ale mirne atletická postava bude ( brisaky , vyrysovane svaly na rukou , zadech a hrudi)
já jsem taky spíš pro vlastní váhu,ale cvičení kdekoli,je trochu přitažené za vlasy a ne každý by mohl toto nadsazení pochopit(jde hlavně o to,že ne vždy je člověk vhodně oblečen a ve vlaku jezdím a mohu vám dát písemně,že nikdo by tam cvičit nechtěl-přeplněné a vydýchané prostory). Jinak nemám výhrady,dokonce bych řekl,že cvičení vlastní vahou je nejlepším předstupněm,před stavením “extra hmoty”