Street workout

Kalistenika v praxi = street workout

Street workout je cvičení ve venkovním prostředí s vlastní vahou – kalistenika. Tento styl cvičení má základy v řecko-římské gymnastice, takže nejde o žádnou novinku. Momentálně, ale zažívá obrovský boom po celém světě.

Kalisteniku proslavili herci, kteří se připravovali na film 300: Bitva u Thermopyl. Největší podíl na jejím celosvětovém rozšíření mají videa na internetu. Především první videa z Bronxu, kde hlavním guru je černoch, který si říká Hannibal. Netrvalo dlouhou, a začali se objevovat videa z celého světa, a zakládají se webové servery, jako jsou Barstarz, Madbarz, Barsbrothers a další.

Také Rusko a Ukrajina mají obrovský počet stoupenců tohoto sportu. Na Ukrajině má na tom obrovskou zásluhu Denis Minin, který propaguje tento sportu, jako boj proti alkoholismu a drogám. A také díky němu se stal na Ukrajině mezi mládeží street workout jeden z nejpopulárnějších sportů. Což určitě ocení ukrajinské město Oděsa, které má největší procento HIV pozitivních obyvatel v Evropě.

Česko samozřejmě nezůstává pozadu.

Pro cvičení kalisteniky si lze pomoci i s aplikacemi. Výborné jsou MADbarz a perfektní je také Movement athtlete, kterou doporučujem, vyberete si svůj level a dle toho se generují cviky.